زندگینامه

​حمید خزاعی؛ متولد 30 مرداد 1357 در شهر اراک، خواننده موسیقی اصیل ایرانی، فراگیری ردیف آوازی را به طور جدی از سال 1376 نزد مهيار شادروان آغاز کرد. علاقه به موسيقي ايراني از سنين کودکي و نوجواني باعث شده بود که پیشتر با نوازندگی تمبک آشنا باشد. همزمان ضمن آموزش سه تــار نزد استاد بهــروز مبصري بـه افزايش معلومات خود در زمينه موسيقي سـازي و آوازي پرداخت و با نواختن تـار نیز نزد استـاد فرهاد موسوي زاده آشنا شد.

​وی از سال 1380 تا 1390 نزد استاد معصومه مهرعلي به فراگيري رديف و تکنيک هاي آوازي و در این بین نیز خلال سالهای 1382 تا 1385 خدمت استاد کمال الدين عباسي به ادامه ي يادگيري آواز ايراني پرداخت. همچنین در سال 1383 جهت يادگيري تکنيک هاي آوازي مدتي از محضر استاد محمد مقدسي بهره برد.

حمید خزاعی در سال 1387 ارکستر آکادميک تهران را با همکاري امين سالمي و بابک شهرکی تاسيس کرد. این ارکستر که اولين و بزرگترين ارکستر خصوصي ایرانی محسوب می شود، تاکنون بيش از 40 اجرا در سالن هاي معتبر کشور داشته و خزاعی با سمت خواننده و عضو هيات مديره این ارکستر نیز فعال است.

علاوه بر این وی فارغ التحصيل در رشته موسيقي نیز هست. و تاکنون کنسرت هاي متعددي با گروه هاي موسيقي سنتي ايراني اجرا کرده. در طول سال هاي اخير از رهنمون هاي اساتيدي چون حسين دهلوي ، دکتر هما سادات افسري ، دکتر ابوطالب ميرعابديني، عبدالنقي افشارنيا، جلال ذوالفنون، محسن الهاميان و عبدالکـريم پاک سيرت در زمينه هاي مختلف موسيقي استفاده کرده است.

از جمله آثار منتشر شده وي مي توان به آلبوم «اشک بهار» با آهنگسازي وتنظيم امين سالمي، «فصل سرد» با آهنگسازي وتنظيم محمد علی نجف پور، «بیدل» با آهنگسازي علی ربانی فر و تنظيم بابک شهرکی و خواندن ترانه هاو تیتراژهای چند مجموعه تلويزيوني اشاره کرد. علاوه بر این، آلبوم های ، «باهم» با آهنگسازي وتنظيم برزو اميري، «نگاه» با آهنگسازي وتنظيم هومن مهدويان، «انتظار» با آهنگسازي وتنظيم بابک شهرکي، و «رنگ آوا» با آهنگسازی و تنظیم محمد علی نجف پور نيز از حمید خزاعی در دست انتشارند.